Novinky

HISTORICKÝ PRECHOD XC TÍMU CANNONDALE FACTORY RACING K SHIMANO

Tím CFR mieri k víťazstvám s komponentami XTR. ...

TÍM QUICK-STEP FLOORS CYCLING TEAM BUDE POUŽÍVAŤ OD NOVEJ SEZÓNY KOMPONENTY PRO

Značka cyklistických komponentov PRO je novým dodávateľom riadítok ...

Výsledky #elitechallenge

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže #elitechallenge. ...

Návleky VELOTOZE

TALL Sú vodotesné a vetrudoolné. Materiál je ľahký, na ktorom ...

Vyskúšaj a vyhraj!

Zapoj sa do súťaže #elitechallenge aj ...

SHIMANO PRINÁŠA TECHNOLÓGIU NAJVYŠŠEJ ÚROVNE DO SADY ULTEGRA

Nová sada Ultegra R8000 poskytuje vysoko výkonný brzdný ...

SHIMANO spolu s Athertonovcami predstavilo nové gravity a all-mountain tretry a pedále

Predstavenie nových topmodelov all-mountain a gravity tretier a ...

ADDIX: Nová generácia Schwalbe zmesí pre MTB plášte

Schwalbe predstavuje všetky svoje legendárne MTB plášte v ...

HQBC kolekcia 2017

Katalóg / CatalogueZnačka HQBC prichádza ...

Nové komponenty DEORE XT, SLX, DEORE, ALIVIO, ACERA a ALTUS rozširujú možnosti off-road a trekingovej jazdy

Novými komponentami Deore, Alivio, Acera, Altus a nesériové komponenty rozširuje ...

25. výročie systému SPD

V roku 1990 Shimano uviedlo na trh pedál M737 a tretru M100 a začalo tak revolúciu v cyklistike. Kombinácia pedálov a tretier nazývaná „Shimano Pedaling Dynamics“ alebo dôverne známe SPD oslavuje v tomto roku 25. výročie a pri tejto príležitosti Shimano vytvorilo limitovanú edíciu tretier a pedálov, ktoré sa dizajnom podobajú na pôvodné modely.

25 rokov prinieslo rôzne dizajnové vylepšenia Shimano SPD pedálom. Postupne sa stávali ľahšími, poskytovali väčší užívateľský komfort a boli obohatené aj o „Pop-up“ mechanizmus pre rýchle a ľahké nastúpenie. Dnes sú v ponuke SPD pedále špecifické pre každý typ jazdy, od profesionálneho cyklistu po najzarytejšieho hobíka.

Spolu s vylepšeniami pedálov sa vyvíjali aj tretry. Shimano bolo jednou z prvých spoločností, ktoré priniesli uzatváraciu pracku a zaviedli karbónovú podrážku. Patentované Shimano technológie Custom-Fit, Dynalast a Torbal, ktoré boli vyvinuté pre profesionálnych jazdcov sú dnes prístupné pre všetkých cyklistov. S cieľom zabezpečiť zvýšené pohodlie chodidla s každým ďalším vylepšením si jazdci môžu vybrať zo siedmych rozličných modelov pre splnenie svojich individuálnych požiadaviek či už chodidiel alebo štýlu jazdy. Napriek tomu, že systém SPD je najčastejšou kombináciou v horskej aj cestnej cyklistike, Shimano bude naďalej zlepšovať pedále a tretry aby sa zabezpečil pocit, že sú skutočne vyrobené pre každého.

Jednou z pripomienok je, po celých 25 rokov, nezmenený dizajn SPD zarážiek (kufrov). Originálne spojenie medzi pedálom a topánkou a jeho spoľahlivé prevedenie vyústilo do zarážkového systému, ktorý je unikátny v tom, že ho jazdia ľudia po celom svete a v najrozmnitejších podmienkach.

Ako poctu pedálom M737 a tretrám M100, Shimano uvádza novú kombináciu pedálov a tretier, limitovanú edíciu PD-M530C a SH-M163G. Obojstranný SPD pedál, perfektný pre cross country a trailové jazdenie. PD-M530C predpokladá technické jazdenie a poskytuje kontroluje na sigle trackoch. Široko využiteľná Trail/Enduro tretra, SH-M163G je nabitá najnovšími Shimano technológiami, ako napríklad Cross X-Strap na rozloženie tlaku na vrchnú časť chodidla a TORBAL medzipodrážková technológia ponúkajúca lepšiu kontrolu a dôveru v náročných zjazdoch. 25 rokov vylepšovania technológií a dizajnu dostupných v balíčku limitovanej edície.

Partneri
PAUL LANGE OSLANY Vám prináša komponenty a doplnky svetových značiek

Potrebujete pomôcť
alebo poradiť?

Neváhajte a kontaktujte nás

+421 46 5492344

office@paul-lange.sk