Novinky

SHIMANO 105 R7000 PONÚKA VÝKON INŠPIROVANÝ PRETEKMI PRE LEPŠÍ JAZDNÝ ŠTÝL

Dnešní cestní cyklisti vyžadujú oveľa viac ako čistú ...

Sme ekologická firma!

Získali sme Zelený certifikát za zabezpečenie ekologickej recyklácie a spracovania ...

SHIMANO 9-RÝCHLOSTNÉ SADY ALIVIO, ACERA A ALTUS PREVZALI VLASTNOSTI Z VYŠŠÍCH SÁD

Viac štýlu, viac dobrodružstva, viac objavov, vďaka ktorým ...

TÍM LOTTONL-JUMBO SPOLUTVORCOM NOVÝCH OKULIAROV SHIMANO S-PHYRE

Po oblečení a tretrách S-PHYRE predstavuje značka Shimano ...

Jolanda Neff a Team Kross opať v spolupráci so značkou Shimano

Viacnásobná svetová šampiónka v XC Jolanda Neff ...

HISTORICKÝ PRECHOD XC TÍMU CANNONDALE FACTORY RACING K SHIMANO

Tím CFR mieri k víťazstvám s komponentami XTR. ...

TÍM QUICK-STEP FLOORS CYCLING TEAM BUDE POUŽÍVAŤ OD NOVEJ SEZÓNY KOMPONENTY PRO

Značka cyklistických komponentov PRO je novým dodávateľom riadítok ...

Výsledky #elitechallenge

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže #elitechallenge. ...

Návleky VELOTOZE

TALL Sú vodotesné a vetrudoolné. Materiál je ľahký, na ktorom ...

Vyskúšaj a vyhraj!

Zapoj sa do súťaže #elitechallenge aj ...

25. výročie systému SPD

V roku 1990 Shimano uviedlo na trh pedál M737 a tretru M100 a začalo tak revolúciu v cyklistike. Kombinácia pedálov a tretier nazývaná „Shimano Pedaling Dynamics“ alebo dôverne známe SPD oslavuje v tomto roku 25. výročie a pri tejto príležitosti Shimano vytvorilo limitovanú edíciu tretier a pedálov, ktoré sa dizajnom podobajú na pôvodné modely.

25 rokov prinieslo rôzne dizajnové vylepšenia Shimano SPD pedálom. Postupne sa stávali ľahšími, poskytovali väčší užívateľský komfort a boli obohatené aj o „Pop-up“ mechanizmus pre rýchle a ľahké nastúpenie. Dnes sú v ponuke SPD pedále špecifické pre každý typ jazdy, od profesionálneho cyklistu po najzarytejšieho hobíka.

Spolu s vylepšeniami pedálov sa vyvíjali aj tretry. Shimano bolo jednou z prvých spoločností, ktoré priniesli uzatváraciu pracku a zaviedli karbónovú podrážku. Patentované Shimano technológie Custom-Fit, Dynalast a Torbal, ktoré boli vyvinuté pre profesionálnych jazdcov sú dnes prístupné pre všetkých cyklistov. S cieľom zabezpečiť zvýšené pohodlie chodidla s každým ďalším vylepšením si jazdci môžu vybrať zo siedmych rozličných modelov pre splnenie svojich individuálnych požiadaviek či už chodidiel alebo štýlu jazdy. Napriek tomu, že systém SPD je najčastejšou kombináciou v horskej aj cestnej cyklistike, Shimano bude naďalej zlepšovať pedále a tretry aby sa zabezpečil pocit, že sú skutočne vyrobené pre každého.

Jednou z pripomienok je, po celých 25 rokov, nezmenený dizajn SPD zarážiek (kufrov). Originálne spojenie medzi pedálom a topánkou a jeho spoľahlivé prevedenie vyústilo do zarážkového systému, ktorý je unikátny v tom, že ho jazdia ľudia po celom svete a v najrozmnitejších podmienkach.

Ako poctu pedálom M737 a tretrám M100, Shimano uvádza novú kombináciu pedálov a tretier, limitovanú edíciu PD-M530C a SH-M163G. Obojstranný SPD pedál, perfektný pre cross country a trailové jazdenie. PD-M530C predpokladá technické jazdenie a poskytuje kontroluje na sigle trackoch. Široko využiteľná Trail/Enduro tretra, SH-M163G je nabitá najnovšími Shimano technológiami, ako napríklad Cross X-Strap na rozloženie tlaku na vrchnú časť chodidla a TORBAL medzipodrážková technológia ponúkajúca lepšiu kontrolu a dôveru v náročných zjazdoch. 25 rokov vylepšovania technológií a dizajnu dostupných v balíčku limitovanej edície.

Partneri
PAUL LANGE OSLANY Vám prináša komponenty a doplnky svetových značiek

Potrebujete pomôcť
alebo poradiť?

Neváhajte a kontaktujte nás

+421 46 5492344

office@paul-lange.sk