Novinky

ADDIX: Nová generácia Schwalbe zmesí pre MTB plášte

Schwalbe predstavuje všetky svoje legendárne MTB plášte v ...

HQBC kolekcia 2017

Katalóg / CatalogueZnačka HQBC prichádza ...

Nové komponenty DEORE XT, SLX, DEORE, ALIVIO, ACERA a ALTUS rozširujú možnosti off-road a trekingovej jazdy

Novými komponentami Deore, Alivio, Acera, Altus a nesériové komponenty rozširuje ...

S-PHYRE PREMIUM DEALER EVENT

Na konci januára sa Filip Lukáč zo spoločnosti ...

E-TUBE PROJECT

Dovoľujeme si Vás informovať o dostupnosti aktualizácie softvéru ETUBE PROJECT ...

Sedlá PRO

Značka PRO patrí už roky k overeným prémiovým značkám ...

Vysokosvietivé predné svetlo TRON 800

Vysokosvietivé predné svetlo. 800 lumenov, 10 Watt biela ...

Novinky ELITE

Na jeseň prichádza značka ELITE s niekoľkými novinkami na nadchádzajúcu ...

Výsledky súťaže ELITE

Počas prezentácií noviniek na budúcu sezónu sme pre ...

SCHWALBE TIRE BOOSTER – pre jednoduché fúkanie bezdušových kolies

Vďaka Tire Booster od Schwalbe je montáž bezdušového plášťa veľmi ...

25. výročie systému SPD

V roku 1990 Shimano uviedlo na trh pedál M737 a tretru M100 a začalo tak revolúciu v cyklistike. Kombinácia pedálov a tretier nazývaná „Shimano Pedaling Dynamics“ alebo dôverne známe SPD oslavuje v tomto roku 25. výročie a pri tejto príležitosti Shimano vytvorilo limitovanú edíciu tretier a pedálov, ktoré sa dizajnom podobajú na pôvodné modely.

25 rokov prinieslo rôzne dizajnové vylepšenia Shimano SPD pedálom. Postupne sa stávali ľahšími, poskytovali väčší užívateľský komfort a boli obohatené aj o „Pop-up“ mechanizmus pre rýchle a ľahké nastúpenie. Dnes sú v ponuke SPD pedále špecifické pre každý typ jazdy, od profesionálneho cyklistu po najzarytejšieho hobíka.

Spolu s vylepšeniami pedálov sa vyvíjali aj tretry. Shimano bolo jednou z prvých spoločností, ktoré priniesli uzatváraciu pracku a zaviedli karbónovú podrážku. Patentované Shimano technológie Custom-Fit, Dynalast a Torbal, ktoré boli vyvinuté pre profesionálnych jazdcov sú dnes prístupné pre všetkých cyklistov. S cieľom zabezpečiť zvýšené pohodlie chodidla s každým ďalším vylepšením si jazdci môžu vybrať zo siedmych rozličných modelov pre splnenie svojich individuálnych požiadaviek či už chodidiel alebo štýlu jazdy. Napriek tomu, že systém SPD je najčastejšou kombináciou v horskej aj cestnej cyklistike, Shimano bude naďalej zlepšovať pedále a tretry aby sa zabezpečil pocit, že sú skutočne vyrobené pre každého.

Jednou z pripomienok je, po celých 25 rokov, nezmenený dizajn SPD zarážiek (kufrov). Originálne spojenie medzi pedálom a topánkou a jeho spoľahlivé prevedenie vyústilo do zarážkového systému, ktorý je unikátny v tom, že ho jazdia ľudia po celom svete a v najrozmnitejších podmienkach.

Ako poctu pedálom M737 a tretrám M100, Shimano uvádza novú kombináciu pedálov a tretier, limitovanú edíciu PD-M530C a SH-M163G. Obojstranný SPD pedál, perfektný pre cross country a trailové jazdenie. PD-M530C predpokladá technické jazdenie a poskytuje kontroluje na sigle trackoch. Široko využiteľná Trail/Enduro tretra, SH-M163G je nabitá najnovšími Shimano technológiami, ako napríklad Cross X-Strap na rozloženie tlaku na vrchnú časť chodidla a TORBAL medzipodrážková technológia ponúkajúca lepšiu kontrolu a dôveru v náročných zjazdoch. 25 rokov vylepšovania technológií a dizajnu dostupných v balíčku limitovanej edície.

Partneri
PAUL LANGE OSLANY Vám prináša komponenty a doplnky svetových značiek

Potrebujete pomôcť
alebo poradiť?

Neváhajte a kontaktujte nás

+421 46 5492344

office@paul-lange.sk