Novinky

SHIMANO 105 R7000 PONÚKA VÝKON INŠPIROVANÝ PRETEKMI PRE LEPŠÍ JAZDNÝ ŠTÝL

Dnešní cestní cyklisti vyžadujú oveľa viac ako čistú ...

Sme ekologická firma!

Získali sme Zelený certifikát za zabezpečenie ekologickej recyklácie a spracovania ...

SHIMANO 9-RÝCHLOSTNÉ SADY ALIVIO, ACERA A ALTUS PREVZALI VLASTNOSTI Z VYŠŠÍCH SÁD

Viac štýlu, viac dobrodružstva, viac objavov, vďaka ktorým ...

TÍM LOTTONL-JUMBO SPOLUTVORCOM NOVÝCH OKULIAROV SHIMANO S-PHYRE

Po oblečení a tretrách S-PHYRE predstavuje značka Shimano ...

Jolanda Neff a Team Kross opať v spolupráci so značkou Shimano

Viacnásobná svetová šampiónka v XC Jolanda Neff ...

HISTORICKÝ PRECHOD XC TÍMU CANNONDALE FACTORY RACING K SHIMANO

Tím CFR mieri k víťazstvám s komponentami XTR. ...

TÍM QUICK-STEP FLOORS CYCLING TEAM BUDE POUŽÍVAŤ OD NOVEJ SEZÓNY KOMPONENTY PRO

Značka cyklistických komponentov PRO je novým dodávateľom riadítok ...

Výsledky #elitechallenge

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže #elitechallenge. ...

Návleky VELOTOZE

TALL Sú vodotesné a vetrudoolné. Materiál je ľahký, na ktorom ...

Vyskúšaj a vyhraj!

Zapoj sa do súťaže #elitechallenge aj ...

SHIMANO 105 R7000 PONÚKA VÝKON INŠPIROVANÝ PRETEKMI PRE LEPŠÍ JAZDNÝ ŠTÝL

Dnešní cestní cyklisti vyžadujú oveľa viac ako čistú rýchlosť. Od svojich bicyklov očakávajú pohodlie, kontrolu a všestrannosť, pôžitok z jazdy a dosahovanie svojich cieľov. Jazdci úrovne 105 očakávajú najnovšie funkcie na úrovni pro, ale taktiež chcú robiť s bicyklom viac než pretekať a trénovať. Prejdite k novej generácii sady 105 R7000 s nastaviteľnými diskovými alebo ráfkovými brzdami a širšími možnosťami kazety, ktoré vám pomôžu zostať v pohodlí, kdekoľvek jazdíte.

Sada 105 prichádza v novom dizajne a pretekárskymi funkciami sád Dura-Ace a Ultegra. Nová sada 105 tiež predpokladá, že väčšina jazdcov bude používať svoje bicykle na iné účely ako súťažné preteky. Sada 105 je prvou úrovňou 11-rýchlostnej sady Shimano pre tých, ktorí sa vážne angažujú v jazde na bicykloch, ale táto definícia sa teraz stáva širšou tým, že je zahrnutá vynikajúca ovládateľnosť a prispôsobivá regulácia na zvládnutie rôznych jazdných situácií.

Najväčšou novinkou novej sady 105 je pridanie kotúčových bŕzd k sériovej sade. Nové brzdy BR-R7070 na priamu montáž sú kompatibilné s brzdovými platničkami ICE TECHNOLOGIES a kotúčmi SM-RT70, ktoré vyhovujú normám UCI (vrátane novej veľkosti 140 mm), aby poskytli lepšiu efektivitu chladenia. Brzdenie je ovládané novými ergonomicky tvarovanými hydraulickými dual pákami (ST-R7020), ktoré zodpovedajú konštrukcii pák Ultegra ST-R8020 s väčším rozsahom nastavenia dosahu pre rôzne veľkosti rúk. Pre lepšiu nastaviteľnosť ponúka sada 105 R7000 verziu dual control / radiacej páky (ST-R7025), ktorá lepšie vyhovuje menším rukám.

Či už z páky pre ráfkovú brzdu (ST-R7000) alebo kotúčovú brzdu (ST-R7020/25), zmeny prevodov boli prepracované tak, aby poskytli rýchlejšie a ľahšie posuny s kratším zdvihom v porovnaní s radou 5800 sady 105. Predný prešmyk má kompaktný dizajn, umožňuje použitie širších plášťov a integrovaný port na nastavenie predpätia lanka, čím sa odstraňuje potreba nastavovacích skrutiek na bovdene. Voliteľná prehadzovačka s dlhým ramienkom (RD-R7000-GS) môže byť spojená až s 11-34T kazetou a je navrhnutá s nízkoprofilovým štýlom SHIMANO SHADOW RD, vďaka ktorému je skrytá pod kazetou a zadnou stavbou rámu.

Modernizácia hnacieho mechanizmu zahŕňa nový stred 52-36T, ktorý spolu s 50-34T a 53-39T prevodmi a novou kazetou 11-30 (CS-R7000) a kazetou 11-34 (CS-HG700-11), kompatibilnou s nábojmi pre 10-rýchlostné kazety,  lepšie vyhovujú gravel, adventure alebo CX jazde. Spolu s týmto bola umiestnená aj poloha prevodníkov pre zníženie kríženia reťaze alebo zhodenia reťaze a lepšie prispôsobenie sa bicyklom s kotúčovými brzdami.

Tim Gerrits, produktový manažér spoločnosti Shimano Europe: "Zvýšenie kontroly a reakcie boli dva body, na ktoré sme sa sústredili pri vývoji, v kombinácii s tým, čo ľudia vždy od sady 105 očakávali, veľkú univerzálnosť a hodnotu pre jazdcov. Veríme, že vďaka účelnosti sady 105, ktorá pokrýva veľkú časť dnešných rôznorodých cestných štýlov, rozšírime potenciál jazdy na cestnom bicykli. "

Nové komponenty Shimano 105 R7000 budú v predaji od júna a budú dostupné v dvoch farbách – čiernej a striebornej.

Partneri
PAUL LANGE OSLANY Vám prináša komponenty a doplnky svetových značiek

Potrebujete pomôcť
alebo poradiť?

Neváhajte a kontaktujte nás

+421 46 5492344

office@paul-lange.sk