Novinky

NOVÁ SÉRIA XTR M9100 PRINÁŠA NAJUNIVERZÁLNEJŠIU SADU PRE PRETEKÁROV XC, ENDURO & MARATÓNOV

Sada XTR M9100: navrhnutá tak, aby spĺňala najvyššie nároky na ...

SHIMANO 105 R7000 PONÚKA VÝKON INŠPIROVANÝ PRETEKMI PRE LEPŠÍ JAZDNÝ ŠTÝL

Dnešní cestní cyklisti vyžadujú oveľa viac ako čistú ...

Sme ekologická firma!

Získali sme Zelený certifikát za zabezpečenie ekologickej recyklácie a spracovania ...

SHIMANO 9-RÝCHLOSTNÉ SADY ALIVIO, ACERA A ALTUS PREVZALI VLASTNOSTI Z VYŠŠÍCH SÁD

Viac štýlu, viac dobrodružstva, viac objavov, vďaka ktorým ...

TÍM LOTTONL-JUMBO SPOLUTVORCOM NOVÝCH OKULIAROV SHIMANO S-PHYRE

Po oblečení a tretrách S-PHYRE predstavuje značka Shimano ...

Jolanda Neff a Team Kross opať v spolupráci so značkou Shimano

Viacnásobná svetová šampiónka v XC Jolanda Neff ...

HISTORICKÝ PRECHOD XC TÍMU CANNONDALE FACTORY RACING K SHIMANO

Tím CFR mieri k víťazstvám s komponentami XTR. ...

TÍM QUICK-STEP FLOORS CYCLING TEAM BUDE POUŽÍVAŤ OD NOVEJ SEZÓNY KOMPONENTY PRO

Značka cyklistických komponentov PRO je novým dodávateľom riadítok ...

Výsledky #elitechallenge

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže #elitechallenge. ...

Návleky VELOTOZE

TALL Sú vodotesné a vetrudoolné. Materiál je ľahký, na ktorom ...

TÍM LOTTONL-JUMBO SPOLUTVORCOM NOVÝCH OKULIAROV SHIMANO S-PHYRE

Po oblečení a tretrách S-PHYRE predstavuje značka Shimano nové S-PHYRE okuliare, na vývoji ktorých sa podieľali profesionálni jazdci tímu LOTTONL-JUMBO Steven Kruijswijk, George Bennett, Robert Gesink či Primož Roglič. Tí zdôraznili potrebu veľkých skiel pre zvýšenú ochranu, ktoré musia byť odolné voči poškriabaniu, tmavšie odtiene šošoviek pre vyššiu viditeľnosť v jasných podmienkach, bezpečné a pohodlné nosovky.  Aj preto, rovnako ako oblečenie a tretry S-PHYRE, sú nové modely okuliarov S-PHYRE 1 (CE-SPHR1)  a S-PHYRE X (CE-SPHX1) vrcholom toho, čo môže trh s cyklistickými okuliarmi ponúknuť.

Koncept S-PHYRE je založený na maximalizácii prenosu sily prostredníctvom kombinácie jedinečných strihov, hmotnosti a aerodynamiky. Okuliare S-PHYRE R a S-PHYRE X umocňujú túto koncepciu tvarovým dizajnom, ktorý znižuje turbulenciu prúdenia vzduchu a pohodlne sedí v okolí spánkov. Aj keď hmotnosť okuliarov je vo všeobecnosti zanedbateľná, tieto nové modely vážia len 25,6 g resp. 28,6 g.

Model S-PHYRE R ponúka široké jednodielne sklá pre lepšiu viditeľnosť a ochranu pred vetrom. Model je bezrámový, čo zaisťuje menšie namáhanie lícnych kostí, s bezpečnými zaoblenými straničkami s protišmykovou úpravou a vymeniteľnými nosovkami a viacerými sklami pre všetky poveternostné podmienky.

Model S-PHYRE X ponúka rovnaký dizajn a technológiu skiel, ale s horným rámom pre držanie skiel na mieste a odnímateľným spodným rámom na ochranu líc a skiel. Rámy okuliarov S-PHYRE X budú dostupné  v čiernej a metalickej modrej povrchovej úprave.

Technológia skiel

Zákazníci si môžu vybrať model S-PHYRE R a S-PHYRE X buď s fotochromatickými sklami (PH) v tmavej šedo-červenej farbe , alebo s polarizačnými (PL) červenými MLC sklami. Oba varianty majú k dispozícii aj náhradné sklá Cloud Mirror.

  • Fotochromatické sklá (13-62%) v tmavej šedo-červenej farbe dosahujú výborné vlastnosti v slnečných podmienkach, zachovávajú prirodzené odtiene pri jasnom až mierne oblačnom počasí. Trvá len 8 sekúnd, kým sa tieto sklá zmenia z najsvetlejšieho na najtmavší odtieň, keď sú vystavené pôsobeniu slnečného žiarenia.
  • Optimálne polarizačné červené MLC sklá (16%-ný prenos svetla) sú určené pre jazdu v slnečnom počasí. 80%-ná polarizácia znižuje odlesky a odrazy, poskytuje lepšiu viditeľnosť LCD obrazoviek, automobilových skiel a kaluží na ceste. Vonkajšie sklo disponuje lesklým viacvrstvovým poťahom, zatiaľ čo vnútorné sklo obsahuje antireflexný poťah pre zabránenie odleskom zozadu.
  • Náhradné sklá Cloud Mirror (85%-ný prenos svetla) sa riadia fotopickým videním ľudského oka znížením množstva modrého svetla a zachovaním červených / žltých farieb vnikajúcich do oka tak, aby jazdec mohol vidieť optimálny farebný kontrast v tmavom prostredí.

Všetky sklá sú vyrobené z vysoko kvalitného ľahkého Teijin polykarbonátu vyrobeného v Japonsku, ktorý ponúka vysokú odolnosť voči nárazu, je odolný voči poškriabaniu a má ochranu UV400. Hydrofóbne poťahy na oboch stranách skiel zvyšujú odolnosť voči vode, udržujú sklá odolné voči nečistotám a prachu, znižujú skreslenie videnia a únavu očí.

Cyklistom tímu LottoNL-Jumbo sa v tejto sezóne podarilo získať s okuliarmi S-PHYRE R už tri víťazstvá, Danny Van Poppel vyhral preteky na Volta a la Comunitat Valenciana (na snímke) a Dylan Groenewegen vyhral etapy na pretekoch Tour of Dubai a Volta ao Algarve.

Podobné pocity si môžete vychutnať už od apríla 2018, kedy okuliare S-PHYRE R a S-PHYRE X dorazia do tých najlepších cykloobchodov.Partneri
PAUL LANGE OSLANY Vám prináša komponenty a doplnky svetových značiek

Potrebujete pomôcť
alebo poradiť?

Neváhajte a kontaktujte nás

+421 46 5492344

office@paul-lange.sk