Novinky

Sme ekologická firma!

Získali sme Zelený certifikát za zabezpečenie ekologickej recyklácie a spracovania ...

SHIMANO 9-RÝCHLOSTNÉ SADY ALIVIO, ACERA A ALTUS PREVZALI VLASTNOSTI Z VYŠŠÍCH SÁD

Viac štýlu, viac dobrodružstva, viac objavov, vďaka ktorým ...

TÍM LOTTONL-JUMBO SPOLUTVORCOM NOVÝCH OKULIAROV SHIMANO S-PHYRE

Po oblečení a tretrách S-PHYRE predstavuje značka Shimano ...

Jolanda Neff a Team Kross opať v spolupráci so značkou Shimano

Viacnásobná svetová šampiónka v XC Jolanda Neff ...

HISTORICKÝ PRECHOD XC TÍMU CANNONDALE FACTORY RACING K SHIMANO

Tím CFR mieri k víťazstvám s komponentami XTR. ...

TÍM QUICK-STEP FLOORS CYCLING TEAM BUDE POUŽÍVAŤ OD NOVEJ SEZÓNY KOMPONENTY PRO

Značka cyklistických komponentov PRO je novým dodávateľom riadítok ...

Výsledky #elitechallenge

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže #elitechallenge. ...

Návleky VELOTOZE

TALL Sú vodotesné a vetrudoolné. Materiál je ľahký, na ktorom ...

Vyskúšaj a vyhraj!

Zapoj sa do súťaže #elitechallenge aj ...

SHIMANO PRINÁŠA TECHNOLÓGIU NAJVYŠŠEJ ÚROVNE DO SADY ULTEGRA

Nová sada Ultegra R8000 poskytuje vysoko výkonný brzdný ...

ADDIX: Nová generácia Schwalbe zmesí pre MTB plášte

Schwalbe predstavuje všetky svoje legendárne MTB plášte v línii Evolution s úplne novou zmesou. Zmes, ktorá prichádza pod názvom Addix, rieši bežnú dilemu medzi priľnavosťou, valivým odporom a opotrebovaním na vyššej úrovni ako pretým.

Zlepšenie priľnavosti a valivého odporu, životnosti a tlmenia – to sú bežné protichodné ciele technológie výroby plášťov – kde zlepšenie jednej vlastnosti prichádza na úkor tej druhej. Takže nakoniec je to o tom, ako robiť inteligentné kompromisy, ktoré sa o kúsok priblížia k dokonalosti.

Vďaka Addix, Schwalbe ponúka výrazne lepšie riešenia, najmä pokiaľ ide o životnosť plášťov, a stanovuje novú úroveň výkonnosti vo všetkých MTB disciplínach, presne podľa špecifických potrieb.

V prípade zmesi Addix, Schwalbe využíva najmodernejšiu a mimoriadne precíznu technológiu miešania, ktorá sa zvyčajne nepoužíva pri výrobe plášťov na bicykle. Proces miešania umožňuje takmer nekonečný počet variácií parametrov, a s použitím nových výrobných zariadení špeciálne pre Addix, vzniká úplne nový vzorec.

Markus Hachmeyer, Senior Product Manager zo Schwalbe a dizajnér legendárnych MTB plášťov povedal o ADDIX: „Nikdy predtým sme vo Schwalbe neurobili taký významný krok v zmesiach. S novým tímom a novým vybavením, sme nenechali kameň na kameni, ani vo výrobných vzorcoch, ani v samotnom procese. Výsledkom v skratke je, že s ADDIX máme náskok. Zo všetkých výhod spomeniem len 2 najväčšie: z hľadiska životnosti sú naše plášte teraz mimoriadne zaujímavé a jazdné vlastnosti pri nízkych teplotách sú vynikajúce, a to nie len u mäkkej zmesi.”

MTB zmes Addix prichádza v 4 verziách:

  • Addix Speed, červené označenie: nová zmes pre XC sa odvaľuje ešte lepšie ako jej predchodca, zmes PaceStar a má značne dlhšiu životnosť.
  • Addix Speedgrip, modré označenie: Zmes s najširším využitím, takmer univerzálna zmes. Ideálna pre cross country, all-mountain a trail. Životnosť je o 62% vyššia v porovnaní s predchodcom PaceStar, s gripom lepším až o 35%.
  • Addix Soft, oranžové označenie: Zmes používaná na all-mountain a trail jazdenie, vo svete enduro a downhill. Má ohromujúce valivé vlastnosti a zároveň vynikajúce tlmenie, obe aj pri nízkych teplotách. Ideálna voľba pre MTB e-biky.
  • Addix Ultrasoft, fialové označenie: Nová zmes s maximálnym tlmením je ideálna pre náročné enduro a downhill jazdenie. Očividne zlepšené jazdné vlastnosti pri nízkych teplotách, v porovnaní s predchádzajúcou zmesou VertStar, ho robí vhodným na celoročné jazdenie.

Plášte Schwalbe Evolution so zmesou Addix nájdete v špecializovaných cyklo predajniach od júna 2017.

SPEED, SPEEDGRIP, SOFT, ULTRASOFT: Farebný pásik na dezéne plášťa a farebné označenie na boku napovedajú, ktorá zmes Addix je použitá.

Foto: Schwalbe

Partneri
PAUL LANGE OSLANY Vám prináša komponenty a doplnky svetových značiek

Potrebujete pomôcť
alebo poradiť?

Neváhajte a kontaktujte nás

+421 46 5492344

office@paul-lange.sk