Novinky

ADDIX: Nová generácia Schwalbe zmesí pre MTB plášte

Schwalbe predstavuje všetky svoje legendárne MTB plášte v ...

HQBC kolekcia 2017

Katalóg / CatalogueZnačka HQBC prichádza ...

Nové komponenty DEORE XT, SLX, DEORE, ALIVIO, ACERA a ALTUS rozširujú možnosti off-road a trekingovej jazdy

Novými komponentami Deore, Alivio, Acera, Altus a nesériové komponenty rozširuje ...

S-PHYRE PREMIUM DEALER EVENT

Na konci januára sa Filip Lukáč zo spoločnosti ...

E-TUBE PROJECT

Dovoľujeme si Vás informovať o dostupnosti aktualizácie softvéru ETUBE PROJECT ...

Sedlá PRO

Značka PRO patrí už roky k overeným prémiovým značkám ...

Vysokosvietivé predné svetlo TRON 800

Vysokosvietivé predné svetlo. 800 lumenov, 10 Watt biela ...

Novinky ELITE

Na jeseň prichádza značka ELITE s niekoľkými novinkami na nadchádzajúcu ...

Výsledky súťaže ELITE

Počas prezentácií noviniek na budúcu sezónu sme pre ...

SCHWALBE TIRE BOOSTER – pre jednoduché fúkanie bezdušových kolies

Vďaka Tire Booster od Schwalbe je montáž bezdušového plášťa veľmi ...

ADDIX: Nová generácia Schwalbe zmesí pre MTB plášte

Schwalbe predstavuje všetky svoje legendárne MTB plášte v línii Evolution s úplne novou zmesou. Zmes, ktorá prichádza pod názvom Addix, rieši bežnú dilemu medzi priľnavosťou, valivým odporom a opotrebovaním na vyššej úrovni ako pretým.

Zlepšenie priľnavosti a valivého odporu, životnosti a tlmenia – to sú bežné protichodné ciele technológie výroby plášťov – kde zlepšenie jednej vlastnosti prichádza na úkor tej druhej. Takže nakoniec je to o tom, ako robiť inteligentné kompromisy, ktoré sa o kúsok priblížia k dokonalosti.

Vďaka Addix, Schwalbe ponúka výrazne lepšie riešenia, najmä pokiaľ ide o životnosť plášťov, a stanovuje novú úroveň výkonnosti vo všetkých MTB disciplínach, presne podľa špecifických potrieb.

V prípade zmesi Addix, Schwalbe využíva najmodernejšiu a mimoriadne precíznu technológiu miešania, ktorá sa zvyčajne nepoužíva pri výrobe plášťov na bicykle. Proces miešania umožňuje takmer nekonečný počet variácií parametrov, a s použitím nových výrobných zariadení špeciálne pre Addix, vzniká úplne nový vzorec.

Markus Hachmeyer, Senior Product Manager zo Schwalbe a dizajnér legendárnych MTB plášťov povedal o ADDIX: „Nikdy predtým sme vo Schwalbe neurobili taký významný krok v zmesiach. S novým tímom a novým vybavením, sme nenechali kameň na kameni, ani vo výrobných vzorcoch, ani v samotnom procese. Výsledkom v skratke je, že s ADDIX máme náskok. Zo všetkých výhod spomeniem len 2 najväčšie: z hľadiska životnosti sú naše plášte teraz mimoriadne zaujímavé a jazdné vlastnosti pri nízkych teplotách sú vynikajúce, a to nie len u mäkkej zmesi.”

MTB zmes Addix prichádza v 4 verziách:

  • Addix Speed, červené označenie: nová zmes pre XC sa odvaľuje ešte lepšie ako jej predchodca, zmes PaceStar a má značne dlhšiu životnosť.
  • Addix Speedgrip, modré označenie: Zmes s najširším využitím, takmer univerzálna zmes. Ideálna pre cross country, all-mountain a trail. Životnosť je o 62% vyššia v porovnaní s predchodcom PaceStar, s gripom lepším až o 35%.
  • Addix Soft, oranžové označenie: Zmes používaná na all-mountain a trail jazdenie, vo svete enduro a downhill. Má ohromujúce valivé vlastnosti a zároveň vynikajúce tlmenie, obe aj pri nízkych teplotách. Ideálna voľba pre MTB e-biky.
  • Addix Ultrasoft, fialové označenie: Nová zmes s maximálnym tlmením je ideálna pre náročné enduro a downhill jazdenie. Očividne zlepšené jazdné vlastnosti pri nízkych teplotách, v porovnaní s predchádzajúcou zmesou VertStar, ho robí vhodným na celoročné jazdenie.

Plášte Schwalbe Evolution so zmesou Addix nájdete v špecializovaných cyklo predajniach od júna 2017.

SPEED, SPEEDGRIP, SOFT, ULTRASOFT: Farebný pásik na dezéne plášťa a farebné označenie na boku napovedajú, ktorá zmes Addix je použitá.

Foto: Schwalbe

Partneri
PAUL LANGE OSLANY Vám prináša komponenty a doplnky svetových značiek

Potrebujete pomôcť
alebo poradiť?

Neváhajte a kontaktujte nás

+421 46 5492344

office@paul-lange.sk